Osnovne informacije vezane za upis učenika u srednje škole u školskoj godini 2024./2025., a namijenjene su roditeljima/skrbnicima i učenicima.

UPISI U SREDNJE ŠKOLE- poveznice

Učenici i roditelji/skrbnici:

• login pomoću @skole.hr računa za kandidate
    • login pomoću vjerodajnica e-Građana za roditelje/skrbnike

Poslovi za kandidate i roditelje/skrbnike

1. Prijava programa
    1. Unos dokumentacije za dodatne bodove i prava prednosti
    1. Praćenje rasporeda
    1. Izlazak na dodatne provjere (ako su takvi programi prijavljeni)
    1. Praćenje ljestvica poretka
    1. Ispis i prijenos upisnica na sustav

Upisnica je dokument kojim kandidat i roditelj/skrbnik potvrđuju svoj upis u školu i program u koje su ostvarili pravo upisa. Upisnicu moraju na sustav prenijeti svi kandidati. Upisnica mora biti potpisana od strane kandidata i roditelja/skrbnika.

Upisnica mora biti potpisana od strane kandidata i roditelja/skrbnika.

Kalendari:

Redoviti kandidati: Redoviti_kandidati_i_kandidati_izvan_redovitog_sustava_obrazovanja_RH_Kalendar.pdf (e-upisi.hr)

Kandidati s teškoćama u razvoju: Kandidati_s_teskocama_u_razvoju_Kalendar.pdf (e-upisi.hr)

Kandidati za upis u razredne odjele za sportaše: Kandidati_za_upis_u_razredne_odjele_za_sportase_Kalendar.pdf (e-upisi.hr)

Vizualni hodogrami:

Redoviti kandidati: Redoviti_kandidati_vizual.pdf (e-upisi.hr)

Kandidati s teškoćama u razvoju: Kandidati_s_teskocama_u_razvoju_vizual.pdf (e-upisi.hr)

Kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja RH: Kandidati_izvan_redovitog_sustava_obrazovanja_RH_vizual.pdf (e-upisi.hr)

Kandidati za upis u razredne odjele za sportaše i umjetničke odjele: Kandidati_za_upis_sportskih_razrednih_odjela_vizual.pdf (e-upisi.hr)

Prateći materijali za upise:

1. Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole (Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole – pročišćeni tekst – Zakon.hr)
    1. Odluka o upisu (Upisi u srednje škole (e-upisi.hr))
    1. Upute za učenike i roditelje:
      1. Upute za učenike (Upute za učenike.pdf (e-upisi.hr))
      1. Hodogrami za učenike i roditelje (Upisi u srednje škole (e-upisi.hr))
      1. Pitanja i odgovori na javnoj stranici (Upisi u srednje škole (e-upisi.hr))
      1. Webinar (CARNET Meduza)

Postupak preuzimanja i prenošenja upisnice

1. Kandidat se prijavi na https://srednje.e-upisi.hr.
    1. Gumb s poveznicom Upisnica pojavljuje se na kartici “Moji rezultati” nakon objave konačnih ljestvica poretka – to je jedini ispravni obrazac upisnice.
    1. Roditelj/skrbnik i kandidati preuzimaju upisnicu, ispisuju je i potpisuju.
    1. Potpisanu upisnicu učitavaju nazad na sustav na istoj kartici.
    1. Nakon što je upisnica učitana, ako je sve u redu, srednja škola će je verificirati do datuma propisanog Odlukom.