Erasmus+ projekt
                               S.O.F.T. – Start Our Future Today

Osnovna škola Bartola Kašića i dalje nastavlja aktivno sudjelovanje u Erasmus+ projektima u periodu od 2020. do 2023. godine.
Sudjelujemo kao partner u projektu suradnje među školama i razmjene dobre prakse. Naziv projekta je „S.O.F.T. Start Our Future today – soft skills training in introducing the labour market to students“. Koordinator je škola iz Poljske (Zespol Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie), a ostali partneri su iz Bugarske (107 Primary school „Khan Krum“), Italije (Istituto Comprensivo Statale di Ciminna), Španjolske (Colegio La Milagrosa – Hijas de La Caridad de San Vicente de Paul) i Turske (Ozel Tevfik Kusoglu Ortaokulu).
Tijekom školovanja učenici usvajaju znanja potrebna za buduće zanimanje, te tvrde vještine (hard skills) su mjerljive, ali poslodavci veliku pozornost pridaju i nemjerljivim mekim vještinama (soft skills). To su vještine verbalne i pisane komunikacije, sposobnost kvalitetnog slušanja, kreativnost, sposobnost rješavanja sukoba, sposobnost rada u timu, vodstvo, analitičko razmišljanje, prilagodljivost. Te vještine su potrebne i u svakodnevnom životu. Osim vještina koje se razvijeju u svim Erasmus+ projektima (znanje stranog jezika, digitalne vještine), aktivnostima projekta S.O.F.T. učenici će razvijati meke vještine.
Škola očekuje aktivno uključivanje svih učenika, roditelja i lokalne zajednice u projekt. Osim sudjelovanja u brojnim lokalnim aktivnostima, učenici će moći putovati na projektne sastanke u partnerske škole iz Italije, Bugarske, Poljske, Turske i Španjolske.