Učenici osmih razreda naše škole, ukupno 38, su u vremenu od 28.5. do 30. 5. bili na višednevnoj ekskurziji u Istri. U pratnji su bili psihologinja Iva Groznica, nastavnik Hrvoje Mijić te nastavnica Kristina Čarapina.

Prvoga dana putovanja posjetili smo Hum, najmanji grad. U obilazak smo se uputili uz stručno vodstvo. Nadalje, putovanje smo nastavili do srednjovjekovnog grada Motovuna gdje smo posjetili utvrdu i uživali u brojim prirodnim ljepotama. Nastavili smo putovanje do Višnjana gdje smo posjetili zvjezdarnicu i uz stručno vodstvo saznali brojne zanimljivosti poput toga da je s Višnjanske zvjezdarnice otkriveno mnogo malih tijela Sunčeva sustava. Po završetku zanimljivog predavanja posjetili smo kupolu s teleskopom gdje smo imali priliku dodirnuti djelić meteora. Nakon zvjezdarnice, put smo nastavili do našeg odredišta, Pule. Po dolasku u Pulu upoznali smo se mjestom boravka i uputili na plažu na kupanje. Sutradan nas je očekivao posebno zanimljiv dan. Uz stručno vodstvo upoznali smo Pulu, Pulsku arenu i kulturno-povijesne znamenitosti grada ( slavoluk Sergijevaca, Augustov hram, Herkulova vrata, Dvojna vrata, gradske zidine,…). Po završetku obilaska, uputili smo se u Fažanu gdje smo se ukrcali na turistički brod i otplovili do NP Brijuna. Nacionalni park smo obilazili uz stručno vodstvo turističkim vlakićem u kojemu su naši učenici posebice uživali. NP Brijuni su svojom posebnošću i ljepotom oduševili i učenike i nastavnike. Nakon poludnevnog obilaska, vratili smo u hotel u Pulu gdje smo imali slobodno vrijeme za kupanje, druženje i zabavnu večer. Trećega dana, nakon napuštanja hotela, uputili smo se u vrlo popularan i atraktivan turistički grad, Rovinj. U Rovinju smo prošetali divnim uličicama i posjetili kulturno-povijesne znamenitosti grada od kojih nas se posebno dojmila predivna crkva sv. Eufemije. Nakon Rovinja, putovanje smo nastavili preko Limskog kanala do Poreča. U Poreču smo posjetili Eufrazijevu baziliku, promatrali Tijelovsku procesiju gradom te prošetali gradom upoznajući brojne zanimljivosti. Nakon ukusnog ručka, uputili smo se prema svojim domovima.

Kući smo stigli sretni i puni dojmova i uspomena koje ćemo dugo prepričavati.