Svjetska poštanska unija (UPU) objavila je 53. međunarodno natjecanje u pisanju pisama za mlade, a Hrvatska pošta, uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje, koordinira i provodi natjecanje u Republici Hrvatskoj.

Cilj međunarodnog natjecanje u pisanju pisama je  poboljšati pismenost kroz umjetnost pisanja pisama, a namijenjeno je djeci i mladima koji žele izraziti svoju kreativnost i usavršiti svoje jezične vještine.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je: „Već 150 godina Svjetska poštanska unija služi ljudima diljem svijeta više od osam naraštaja. Svijet se od tada uvelike promijenio. Napišite pismo budućim naraštajima o svijetu za koji se nadate da će naslijediti.“

Na državnu razinu natjecanja poslano je pismo učenice 6. a razreda Ide Budimir.

Učenica Ida pobijedila je i na državnoj razini natjecanja te je, jednoglasnom odlukom povjerenstva za odabir najljepšeg pisma, njezin rad poslan na svjetsko natjecanje.

Članovi povjerenstva su posjetili našu školu te uz čestitke Idi i predali vrijedne poklone.

Puno sreće našoj Idi na svjetskoj razini natjecanja!