Projekt „Naša mala knjižnica“ usmjeren je na promicanje čitanja među djecom vrtićke i školske dobi. Svrha je ovoga projekta ponuditi djeci knjigu koja zaokuplja pažnju svojim tekstom i ilustracijama, kao i izvantekstualnim elementima koji mogu biti poticaj za razgovor, promišljanje i aktivno djelovanje. Tijekom čitave školske godine provodile su ga knjižničarka Tihana Perić te učiteljica Vesna Soldić u 4.a razredu naše škole.

Čitali smo i analizirali djela: H2O i blago ludoga oka, HB olovka 2, Kapo i Bundo, Ono s Leom, Kamil koji gleda rukama, Slamka, Šlapica i Ćelavi Pero. Izražavali smo dojmove nakon čitanja riječima ili crtežom, a zatim se zabavljali igrajući neke zaboravljene igre, pričajući si priče i rješavajući Kreativnu knjižicu. Projekt je uistinu pridonio da naši učenici čitaju uz promišljanje, analiziraju pročitano, stvaraju i izražavaju se likovno, pisano i verbalno s osmijehom na licu. Naši su četvrtaši, na kraju projektne godine, bili nagrađeni za najbolju razmjenu knjižnog junaka.