Knjižnica

„ Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih, daju najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.“

Charles W. Eliot

Radno vrijeme knjižnice:

Od 9.00 do 15.00 sati

Školska knjižnica je omiljeno mjesto mnogih učenika. To je mjesto gdje se učenici mogu družiti, ponavljati školsko gradivo, pisati zadaće, izrađivati plakate i druge radove, igrati društvene igre, pregledavati i čitati časopise te, naravno, čitati i posuđivati knjige. Korisnici knjižnice su učenici i djelatnici škole te su dužni pridržavati se Pravilnika o radu školske knjižnice. Pravilnik je dostupan u privitku niže.

Knjižnični katalog naše školske knjižnice dostupan je ovdje.

Djeca koja puno čitaju:

• dobivaju poticaje za govorno i pismeno izražavanje
  • izgrađuju sustav vrijednosti za prepoznavanje kvalitetne literature
  • usvajaju etičke vrijednosti
  • stječu nova znanja i proširuju spoznaje
  • razvijaju sposobnost koncentracije, pozornosti, pamćenja, mišljenja, logičkog zaključivanja
  • razvijaju kritičko mišljenje
  • razvijaju maštu
  • bogate rječnik, razvijaju senzibilitet za ljepotu jezika, upoznaju forme pismenog izražavanja
  • bogate svoj emocionalni svijet
  • zanimljivo i korisno provode svoje slobodno vrijeme